| O mnie

Nazywam się Marcin Gaj, urodziłem się i mieszkam w Warszawie.

Wybierając fotografa na swój ślub, ważne jest poznanie jego doświadczenia oraz umiejętności. Wykonuję zdjęcia o różnorodnych tematykach: fotografia ślubna, eventowa oraz portret firmowy.

Fotografia to moja pasja, z którą związany jestem od 12 lat. W ciągu swojej kariery miałem przyjemność uczestniczyć w wielu niezapomnianych momentach zarówno dla par młodych, jak i klientów biznesowych. Moje zdjęcia charakteryzują się profesjonalizmem oraz artystycznym spojrzeniem na każde wydarzenie.

Jako absolwent Akademii Fotografii w Warszawie, posiadam solidne podstawy techniczne i artystyczne. Dbam o ciągły rozwój i doskonalenie swoich umiejętności, aby móc oferować usługi najwyższej jakości.

Współpraca z kościołem stanowi ważną część mojej pracy – posiadam zgody kurii, co pozwala mi na swobodne fotografowanie uroczystości religijnych.

Doceniam zaufanie klientów i dbam o to, aby każdy z nich był zadowolony ze współpracy ze mną.

Wierzę, że moje zdjęcia są wartościowym dokumentem życia – łapiąc ulotne chwile i uczucia, które mogą być przekazywane kolejnym pokoleniom.

Zapraszam do współpracy, razem uwiecznijmy te niezwykłe momenty!

CZY FOTOGRAFUJESZ TYLKO W WARSZAWIE?
Jestem z Warszawy, ale z chęcią dojadę w każde inne miejsce. Co roku fotografuję pary młode w różnych zakątkach kraju. Mam też doświadczenie w realizacji sesji i reportaży ślubnych za granicą.
JAKIE SĄ CENY PAKIETÓW, KTÓRE OFERUJESZ?
Jeśli jesteś zainteresowany ofertą, wyślij zapytanie przez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie. Odpowiem najszybciej jak to możliwe.
ILE GODZIN ZWYKLE PRACUJESZ NA W DNIU ŚLUBU?
Jestem elastyczny. To zależy od PAKIETU lub Waszych oczekiwań – tego czy np. życzycie sobie także zdjęcia z przygotowań do ślubu. W zależności od wspólnych ustaleń z parami młodymi pracuję od 6 do 12h.
CHCIELIBYŚMY ABYŚ WYKONAŁ FOTOGRAFIE NA NASZYM ŚLUBIE, ALE NASZ BUDŻET JEST OGRANICZONY. CZY PRZEWIDUJESZ RABATY?
Każdy PAKIET można modyfikować w zależności od potrzeb i Waszych możliwości finansowych. Jestem elastyczny.
FOTOGRAFUJESZ SAM CZY W ZESPOLE?
Fotografuje sam.
ILE FOTOGRAFII OTRZYMAMY ZE ŚLUBU?
W zależności od PAKIETU – od 400 do 600 sztuk. Wszystkie fotografie są przygotowane autorsko, wyselekcjonowane, w pełnej rozdzielczości  i gotowe do druku. Fotografie otrzymujecie na pendrive.
W JAKIM CZASIE OD DATY ŚLUBU OTRZYMAMY NASZE FOTOGRAFIE?
Fotografie z uroczystości ślubnej otrzymacie do 10 dni roboczych na pendrivie od ostatnich zdjęć (czyli od sesji plenerowej) lub szybciej. Wcześniej umieszczę je na mojej stronie internetowej w prywatnej galerii, byście po otrzymaniu hasła mogli jak najszybciej cieszyć się nimi ze swoimi bliskimi i znajomymi.
CZY PRZYGOTOWUJESZ FOTOALBUMY i FOTOKSIĄŻKI ŚLUBNE?
Tak, jak najbardziej. Sam projektuję układ fotografii na każdej ze stron, ale to Wy możecie wybrać  jakie zdjęcia mają się w nim znaleźć. Fotografie w fotoalbumie lub w fotoksiążce są drukowane laserowo, okładka wykonana jest z ekoskóry w dowolnym kolorze,  na której znajduje się ozdobny grawer. Projekt fotoalbumu otrzymujecie do zatwierdzenia przed drukiem. Następnie umawiamy się na odbiór lub wysyłkę pocztą. PRZYKŁADY MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ
JAKIMI APARATAMI FOTOGRAFUJESZ ?
W trakcie każdej uroczystości pracuję na dwóch aparatach marki Canon i FUJIFilm. Używam szybkich i precyzyjnych obiektywów Canon i FUJIFilm 20 mm f/2.8, 35 mm f/1.4, 50 mm f/1.2  i 85 mm f/1.8 
CZY UŻYWASZ INNEGO SPRZĘTU OŚWIETLENIOWEGO?
Uwielbiam naturalne światło, słońce i jego blask. Kiedy jednak wymagają tego okoliczności wspieram się lampami błyskowymi.
NIGDY NIE BRALIŚMY UDZIAŁU W PROFESJONALNEJ SESJI FOTOGRAFICZNEJ DLATEGO WAHAMY SIĘ CZY ZDECYDOWAĆ SIĘ NA ZDJĘCIA ŚLUBNE.
Większość par młodych ma małe doświadczenie w pozowaniu przed aparatem. W dniu Waszego ślubu staram się pokazać Wasze emocje towarzyszące tym wyjątkowym dla Was chwilom i Wasze naturalne, nie wymuszone zachowania. Nie musicie obawiać się sztuczności.
Jeśli macie obawy, chętnie odpowiem na wszelkie pytania. Zapraszam też na sesję narzeczeńską. Oprócz pamiątkowych zdjęć z okresu narzeczeństwa oswoicie się również z aparatem i… ze mną.
CZY POWINNIŚMY ZAPEWNIĆ CI POSIŁEK W TRAKCIE UROCZYSTOŚCI WESELNEJ?
Tak, będzie mi bardzo miło!
KIEDY POWINNIŚMY ZAREZERWOWAĆ  U CIEBIE TERMIN NA REPORTAŻ ŚLUBNY?
Termin powinniście  zarezerwować  jak najwcześniej. Warto mieć na uwadze, że okres od maja do sierpnia jest wybierany najczęściej przez pary młode na uroczystość zaślubin. Dlatego, im wcześniej podejmiecie decyzję, tym lepiej.
W JAKI SPOSÓB MOŻNA ZAREZERWOWAĆ TERMIN?
Wypełnicie proszę formularz kontaktowy, a ja wyślę wszelkie inne informacje dotyczące współpracy. Warunkiem rezerwacji terminu ślubu jest podpisanie umowy i wpłata 30% zadatku.
JEŚLI MACIE INNE PYTANIA…
Wyślijcie proszę maila na adres: fotomarcingaj@wp.pl , a ja chętnie odpowiem.

Zapraszam – Marcin Gaj